IDJOS - IDJOŠ - IĐOŠ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Poljoprivreda

4 posters

Go down

Poljoprivreda Empty Poljoprivreda

Порука  Admin Sat Dec 06, 2008 8:01 am

Teme iz poljoprivrede.

Admin
Admin

Број порука : 21
Join date : 06.12.2008
Локација : Bara

https://idjos.forumsc.net

Назад на врх Go down

Poljoprivreda Empty Re: Poljoprivreda

Порука  Sale Sat Dec 06, 2008 10:28 am

Poljoprivreda Idjoski%20betoven

Jel ovaj to hrani zivotinju ili?

Sale

Број порука : 6
Join date : 06.12.2008

Назад на врх Go down

Poljoprivreda Empty poljoprivreda

Порука  nadka Sun Dec 07, 2008 8:17 am

Super, to je prava idjoska fotografija, ... kuca, kapija, kuca, kapija, tretoar, zelenilo, guska, "covek", jos samo bicikla fali.
Samo tako nastavite i nikada ne zaboravite, da takav ambient, kao sto imate vi, vole svi od Kanade, Nemacke, Slovenije pa do Vojvodine i opet u drugom pravcu. Uzivajte, cao

nadka

Број порука : 44
Join date : 07.12.2008

Назад на врх Go down

Poljoprivreda Empty kalderma

Порука  nadka Thu Dec 11, 2008 4:06 pm

Ima mozda neko od ove grupe forumasa dobru volju, pa da mi fotografira, ako jos ima naravno, jedan ovaj stari drum, blata do koljena ili bar neku kaldermu. Imam ja puno tih fotografija, a nemam za kompjuter, pa da saljem svojim drugovima po svetu, kako je to nekada bilo in onda ove vase krasne, jedine fotografije danas.
Stvarno su lepe i fotografirane u najlepse doba leta.
Necu se uvek malo izvinjavati na gramatici, vazna je misao i zelja. Ostalo je zbog uzbudjenja toliko vise nekvalitetno, hahaha.

nadka

Број порука : 44
Join date : 07.12.2008

Назад на врх Go down

Poljoprivreda Empty Re: Poljoprivreda

Порука  Admin Fri Dec 12, 2008 3:00 am

RESICEMO I TAJ PROBLEM, A TI SKENIRAJ NEGDE TE SLIKE PA CES MI POSLATI NA MEJL O1192623611@gmail.com

Admin
Admin

Број порука : 21
Join date : 06.12.2008
Локација : Bara

https://idjos.forumsc.net

Назад на врх Go down

Poljoprivreda Empty re.admin

Порука  nadka Fri Dec 12, 2008 9:27 am

Postovani Admin, hvala na odgovoru, sa velikim veseljem cu ovaj vikend potraziti stare fotografije Idjosa, obuditi uspomene i odmah predati svom drugu, koji ce to skrenirati a ti ces to objaviti. A ti polako pripremi Idjos danas, jer tako se najlepse vidi, nekada i danas.
Svi mi ucimo ceo zivot i ucit cemo, a ucimo najbolje tako, da se usporedjujemo.
Imam jedan divan, kvalitetan forum, koji isto kao vi nema mnogo posetioca. Ali nije uobste bitno, kolika je gledanost, bitno je, da oni, koji gledaju imaju sto da vide i oni su najbolja propaganda.
Verujem u vas, znam, da nikada niste bili neka turisticka atrakcija jer nemate banje i nekih lekovitih izvora, ali imate sve ostale kvalitete, koje trebate izloziti a to je od idjoskih krofni /recept!!!/, do svega ostaloga. Vecinski narod zivi u velikim gradovima i oni sanjaju o jednom tako divnom selu i ljudima kao sto ste vi u Voljenom Idjosu.
Ajde Admine, ako jos ne poznajes ovaj kvalitetan mali forum, potrazi na LALOSKA KUNJA ili KULINARIJE, sve procitaj a najvise na forumu, idi lepo polako po redu, pogledaj si turisticku razglednicu Abukarima i recepte i sve ostalo. Ne za usporedjivanje, nego da se ti otvori masta, za sve ono, sto je tebi normalno a u sustini VELIKO BOGATSTVO jednog tako divnog sela, divnih i umornih staraca i prekrasne nove generacije, koja nije naucila postovati one dobre stare vrline, jer suvise dugo ceka na nesto veliko. Najvece bogatstvo je kod vas, koje okruzuju carda na kraju sveta, Salas 84, banja Rusanda, preveliko bogastvo za jednog domacina, bez kojeg ne bi bilo nicega. Trazi prijatelju dragi sve ono, sto traze fanovi vojvodjanskih sela u svetu. Hvala bogu, da postoji internet, sve nama dozvoljava, samo mi trebamo da ga iskoristimo i sa time otvorimo svima u svetu jugonostalgiju na Vojvodjanski nacin. Hvala, lep pozdrav svima.
"ja tako zdravo volem Idjos i idjosane", ja sam tako bogata a nikad bahata. Bahata moze biti samo ona vasa divna ravnica s suncokretom i kukuruzom, sa domacom rakijicom i lozicom, sa vasim i siromasnim i bogatim gazdama, a najvise siromasnim, jer oni su uvek dali od sebe sve, sto su imali. Nasa duznost je, da tako radimo i mi. Cafcika

nadka

Број порука : 44
Join date : 07.12.2008

Назад на врх Go down

Poljoprivreda Empty Re: Poljoprivreda

Порука  Milivoj Mon Jan 04, 2010 4:18 am

pozdrav svima,
ovo su adrese nekih organizacija od kojih postoji mogucnost dobijanja finansijske pomoci za razvoj sele i poljoprivrede i dobijanja informacija u vezi poljoprivrede.

- http://www.agrobiznis.net/serbian/23/programi-za-mlade-i-za-žene/ pogledajte ovaj sajt, nista novo ali vecina ne zna.
- http://www.polj.savetodavstvo.vojvodina.sr.gov.yu/index.php savetodavna sluzba vojvodine, ako zelite nesto da saznate obratite se njima. na primer, zelite necim da se bavite, a ne znate nista o tome pozovite njih, barem da vas spoje sa nekim ko se tim poslom bavi
- http://www.psp.vojvodina.gov.rs/index.php?t=1&kat=50 pokrajinski sekretarijat, uvek postoje neki konkursi samo treba redovno pratiti sajt.

licno ja cu se potruditi da pokusam da ponudim nekome ko ima mogucnosti i naravno zeli, da proizvodi semensku robu povrca (krastavci, paprika..). treba da obavim jos neke razgovore, pa ako bude mogucnosti postavicu informaciju na forumu!

Milivoj

Број порука : 12
Join date : 04.01.2010
Age : 41
Локација : Kod skole

Назад на врх Go down

Poljoprivreda Empty re. poljoprivreda

Порука  nadka Mon Jan 04, 2010 4:26 am

Hvala Milivoje za tako lepu poruku i koristne preporuke na raznim linkovima. U potpunosti se slazem sa tvojim razmisljanjem i
iskreno zelim, da bi krenuo u novoj godini zivot svih Idjosana na bolje. Sretna nova godina svim clanovima foruma koji prate
"neaktivnost" foruma a vidim da prate i neka konacno odluce suradjivati.

nadka

Број порука : 44
Join date : 07.12.2008

Назад на врх Go down

Poljoprivreda Empty Re: Poljoprivreda

Порука  Milivoj Mon Jan 04, 2010 4:39 am

koliko vidim vi ste najaktivniji clan foruma, a vidim da niste u srbiji. eh ta nostalgija:)
posto radim na poljoprivrednom fakultetu u novom sadu imao sam prilike da vidim sta sve ljudi rade i smatram da i mi to mozemo. nije u poljoprivredi sjajna situacija, ali moze bolje! srecom ja sam u centru informacija i nadam se da ce neko prvo procitati ovo, a onda se usuditi da me pita ukoliko ga nesto zanima. uvek sam rad da pomognem. unistice nas to gledanje sa strane sta drugi rade.

Milivoj

Број порука : 12
Join date : 04.01.2010
Age : 41
Локација : Kod skole

Назад на врх Go down

Poljoprivreda Empty Re: Poljoprivreda

Порука  Milivoj Mon Jan 04, 2010 4:41 am

http://poljoinfo.com/ jedan dobar poljoprivredni forum na kojem mozete mnogo toga da saznate!

Milivoj

Број порука : 12
Join date : 04.01.2010
Age : 41
Локација : Kod skole

Назад на врх Go down

Poljoprivreda Empty Re: Poljoprivreda

Порука  Milivoj Tue Jan 05, 2010 2:50 am

evo odgovora na prvu sliku:)
Poljoprivreda 245g94g

Milivoj

Број порука : 12
Join date : 04.01.2010
Age : 41
Локација : Kod skole

Назад на врх Go down

Poljoprivreda Empty RE. POLJOPRIVREDA

Порука  nadka Sun Jan 24, 2010 9:56 am

O Milivoj, svugde zivot jedino "IDJOS VESELO SELO", hahaha jos uvek spava.
Tako si lepo sve na tanjuru doneo, toliko strucnosti i dobre volje pokazao pa opet nista.
Evo i u mom selu ima snega, vani je mraz pa sam si uzela malo vremena da posetim
http://poljoinfo.com/ koji si preporucio. Fantasticno pa i forum kao takav, nema da nema.... i forumasi aktivni, vredni, radni i jos uvek imaju vremena za druzenje u birtiji i na forumu.
Pa sam u grupi: "sto sam radio danas" pregledala sve tekstove i odakle je kdo.... pa sto da pricam.... samo za tebe sam
sam izvukla ovo:
KO ZNA DA NEZNA - PODUCI GA
KO NEZNA DA ZNA - PODSETI GA
KO ZNA DA ZNA - SLEDI GA
KO NEZNA DA NEZNA - BEZI OD NJEGA

Budi zadovoljan sa sobom i ja sam zadovoljna sa sobom. Ti uspevas u zivotu i ja sam uspela... zivot nije ravan kao Vojvodina, zivot ima puno krivina i kad sve predjes lepo jednu po jednu, onda si sretam. Zelim ti svu srecu. Cao cheers

nadka

Број порука : 44
Join date : 07.12.2008

Назад на врх Go down

Poljoprivreda Empty Re: Poljoprivreda

Порука  Milivoj Mon Jan 25, 2010 7:55 am

konacno da se neko javi na forum:) sjajne su one mudrosti i veoma istinite:) poljoinfo je odlican sajt! mnogo korisnih stvari moze se cuti i upoznati mnogo interesantnih ljudi. i kod nas je malo sneg zabeleo i bome je hladno! u idjosu ne znam kako je, nisam nikog pitao:) ali nije im bolje nego nama:) salim se malo:) a gde vi zivite sada?

Milivoj

Број порука : 12
Join date : 04.01.2010
Age : 41
Локација : Kod skole

Назад на врх Go down

Poljoprivreda Empty Re. poljoprivreda

Порука  nadka Mon Jan 25, 2010 2:02 pm

Ja sam genima Kikindjanka, Idjosanka, rodjena u Mariboru u Sloveniji.... neznam dali su to geni ili Yugonostalgija... uvek cu biti u Idjosu....jer to jednostavno zelim....Samo ne znam, sto bih danas tamo radila, kolikogod da sam svaki dan posebno zeljela da opet odem u goste.... Ona dobra stara generacija je tamo desno od prve krivine... ostalo me je sve razocaralo.
A ti postovani ...... bla... bla,..... bit ces nas prvi gost... jer i mi imamo komsije velike gazde, seljake... moja kuca je u "maloj Vojvodini"... slovenije i svaki Vojvodjan koji prodje kaze... eto... to ti je to... samo jedna mala "taksika" mi fali...
Uzivaj i ja cu sa tobom i svim vrlim ljudima. Cao....

nadka

Број порука : 44
Join date : 07.12.2008

Назад на врх Go down

Poljoprivreda Empty re. poljoprivreda

Порука  nadka Mon Jan 25, 2010 2:43 pm

Sto da vam saljem za veliki pozdrav.....
Kliknite na You tube.... Vojvodina Miroslav Antic....

A ko nezna, nezna, bezi od njega.... hahaha
A ko zna da zna.... s l e d i g a ! ! ! lol!

nadka

Број порука : 44
Join date : 07.12.2008

Назад на врх Go down

Poljoprivreda Empty re. poljoprivreda

Порука  nadka Mon Jan 25, 2010 3:01 pm

Covek moze mnogo vremena potrositi za neko dobro, pa nista od toga, a onda dodje spaitelj i kaze...
poljoinfo.com.... i tu je kraj....... nit svinja vise ne moze da sanja o kukuruzu.... steta... velika steta i sramota
za sve, koji su vam dali zivot... koji su se mucili da vam pripreme teren. Hvala bogu da nece ostat vas, jer ga niste zasluzili.
Izvinjavam se svim onima, koji ce tek za nekoliko godina ovo citati....Nikada vise ne dozvolite, da neka grupa jadnika iskoristi tako veliko ime, kao sto je Idjos... i jos kaze "Volim idjos".... to je jedna bedna generacija, koja ne zna sto je
"IDJOS" ni sto je "VOLETI"... Oni se stide jedan pred drugim" oni zive samo zato, sto su se rodili... oni ne znadu da su se rodili, zato da zive.

nadka

Број порука : 44
Join date : 07.12.2008

Назад на врх Go down

Poljoprivreda Empty Re: Poljoprivreda

Порука  Sponsored content


Sponsored content


Назад на врх Go down

Назад на врх


 
Permissions in this forum:
Не можете одговорити на теме у овом форуму